Nasze imiona- znaczenie, pochodzenie ...

tak jak w temacie  😉 Jak macie na imię, z kąd się  wzięło ? A jak na drugie, trzecie? A może idąc tropem brazylijskich romansideł odrazu czwarte, piąte a kto wie może i dziesiąte ?  😀 Znacie znaczenie swoich imion?
Martyna.. chyba dlatego że moi rodzice lubią oryginalne imiona (mój brat-Hubert, siostra-Blanka) ja na drugie będe mieć Rita.

Martyna-Kobiety z klasą. Potrafią rządzić, obiektywne, pewne siebie. Lubią mówić " nie", sprzeczać sie i upierać.Co postanowią tak zrobią. Kobieta o tym imieniu odczuwa silne pragnienie, by żyć pełnią życia. Niezrównane panie domu, towarzyskie, bardzo kochają rodzinę jeśli ich nie przytłacza, mają bowiem niezależny charakter.

zgadza się  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
31 marca 2009 22:37
a ja mam na imię Marta bo mamie strasznie podobało się to imię. Mi się nie podoba, zawsze chciałam mieć imię, które można ładnie zdrobnić (jak np Katarzyna- Kasia itp). Za to ostatnio odkryłam, że w mojej szkole uczy przyjaciółka mojej mamy z lat młodzieńczych, pani Marta, i to właśnie po niej mam imię  😉

a drugie, z bierzmowania- Klara  😉 10 minut przed rozpoczęciem mszy przypomniałam sobie, że nie wybrałam imienia- szukaliśmy z bratem w internecie, nie mogłam się zdecydować między Scholastyką a Gudulą  😁 w ogóle wcześniej marzyło mi się Wiktoria, ale zrezygnowałam, kiedy dowiedziałam się, że połowa z dziewczyn z klasy wybrała to imię. W ostatniej chwili przypomniałam sobie, że w dzieciństwie po prostu kochałam świętego Franciszka (babcia czytała mi dużo książek  😉 ) i żałowałam, że nie mogę mieć męskiego imienia. No a potem przypomniałam sobie o świętej Klarze, przyjaciółce Franciszka, i tak już zostało  😉
Dworcika   Fantasmagoria
31 marca 2009 22:57
Michalina Elżbieta Matylda (z bierzmowania).

[quote]Opis: imię pochodzenia semickiego. Wywodzi się od hebrajskiego słowa mikha`el (spolszczone: Michał).

Charakterystyka: ruchliwa oraz pogodna. Umie cieszyć się życiem. Chętnie przyjmuje gości i wydaje rodzinne przyjęcia. Ma nieprawdopodobne zasoby energii, toteż przyciąga do siebie ludzi słabych i niezdecydowanych, którzy szukają u niej oparcia.Choć powściągliwa i nieśmiała, ma w sobie siłę wewnętrzną, która pozwala jej wspierać innych i obdarzać ich swoim ciepłem. Kocha życie rodzinne, dom daje jej poczucie bezpieczeństwa. Ideałem byłoby życie z dala od zgiełku wielkich miast, lecz wypełnione spotkaniami z ciekawymi i mądrymi ludźmi.[/quote]

Niewiasty noszące to imię czują w sobie wewnętrzna siłę, szczególne powołanie czy też życiową misję do spełnienia. Czując poparcie sił niebieskich, wolą kierować niż słuchać, wydawać własne polecenia niż spełniać czyjeś. We wszystkim, co robią, chcą być doskonałe.

Wszystko to zgadza się z liczbą imienia, która wynosi jeden. Liczba ta bowiem oznacza samodzielność, indywidualizm i umiejętność zaczynania różnych rzeczy od początku. Również praktyczność i skuteczność działania to cechy jedynek. Elżbiety właśnie takie są: w życiu instynktownie znają swój cel i idą do niego najkrótszą drogą. Nie zmieniają swojego zdania "dla świętego spokoju" i niechętnie zawierają kompromisy. Mają wiele energii, są niepokorne i nieustępliwe, i dają sobie radę na stanowiskach zwykle przeznaczonych dla "prawdziwych mężczyzn".
Nie należy sobie jednak wyobrażać Elżbiet jako jakichś tyranów. Elżbiety upierają się przy swoim zdaniu nie w imię własnego "widzimisię", ale zwykle przyświeca im cel wyższy i jakieś szlachetne racje. Ich główną siła jest sumienność, dokładność i perfekcjonizm. Ponieważ same wiele wymagają od siebie, potrafią również innym stawiać wymagania. Z tego powodu łatwiej im działać samodzielnie lub kierować innymi, niż być od kogoś zależną. Także w rodzinie Elżbieta zwykle bywa "głową", a nie tylko "szyją". Dlatego jej wybrany powinien być mężczyzną wyrozumiałym, opiekuńczym i - co ważne - być pewnym własnej wartości, gdyż tylko ktoś taki może być oparciem dla Elżbiety.

Imię to najbardziej jest odpowiednie dla "twardych" znaków zodiaku, jak Koziorożec lub Baran.


Nawet nie myślałam, że imię może mieć takie znaczenie o.0 Ogromnie dużo rzeczy mi się zgadza. Może sobie dopasowuję, ale może faktycznie coś w tym jest? 🙂


Matyldę wybrałam, bo mi się po prostu podobało 😉 Nie mogłam się zdecydować pomiędzy Klarą (2 imię Babci) a Reginą (taka dobra ciocia zapamiętana z dzieciństwa 😉 ). No i padło na Matyldę, która poza tym, że mi się podobało nie miała w sumie znaczenia. Chciałam Leon (uwielbam "Leona Zawodowca"😉, ale ksiądz się nie zgadzał... a w końcy Matylda też tam była... 😉
Seksta   brumby drover !
31 marca 2009 23:43
Ja za to bardzo lubie swoje imie, mimo, ze jak bylam mlodsza to niekoniecznie tak bylo.
Bardzo nie podoba mi sie moda na kilka imion...Mam swoje jedno, niepowtarzalne 🙂
Zuzanna.
😀
kujka   new better life mode: on
01 kwietnia 2009 00:38
Kalina

ang. brak, franc. brak, hiszp. brak
Pochodzenie tego imienia nie jest jednoznacznie wyjaśnione. Może wywodzić się z języka polskiego lub rosyjskiego, od nazwy krzewu kalina. Mogło także powstać od greckich słów kallimos (piękna) lub kalinos (drewniany). W Polsce pojawiło się w XV w. Obecnie imienia Kalina używa 3878 Polek (w 2001 r. - 2793). Według astrologów Kaliny są konserwatywne, nie lubią zmian ani szybkiego tempa życia. Cenią sobie wygodę i dostatek, a także życie rodzinne. Bywają też romantyczne, kochają piękno i ozdoby.

nie wierze w te wszystkie opisy. ze kaska czy maryska to prosta i wesola, kalina i wieslawa to stare panny albo kury domowe, nudziary.

co ma charakter do imienia? nic.. mnie tak rodzice nazwali bo im sie podobalo. do imiennikow nie zagladali.

mi sie nie podoba ale przeciez nie zmienie :P
Marta. U mnie w domu wszyscy na M: Marta, Marzena, Mariusz, Mateusz, Maksymilian i babcia Mirka  😁
Na drugie też na M bo Magdalena.. Trzeciego nie posiadam bo nie byłam jeszcze u bierzmowania..

Znaczenia swojego imienia nie znam. Może mnie ktoś oświeci 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
01 kwietnia 2009 09:06
a ja mam na imię Marta

a drugie, z bierzmowania- Klara  😉


Mam zupełnie tak samo 😀 zarowno pierwsze imie jak i to z bierzmowania!!  😁 😅 😍


Swoją drogą... 😉

Pochodzenie: Pochodzenie: aramejskie
Znaczenie imienia: "pani, gospodyni"
Liczba dla imienia: 3
Znak zodiaku: Koziorożec
Planeta: Saturn, Merkury i Mars
Imieniny obchodzi:
22 Lutego, 21 Czerwca, 29 Lipca


  Marta to postać z Ewangelii. Była uczennicą Jezusa, tak jak jej brat Łazarz i siostra Maria. Kiedy Jezus gościł w ich domu, Maria zasłuchana siedziała u jego stóp, Marta za to krzątała się po kuchni, służyła gościom, a w końcu poskarżyła się swemu Mistrzowi na beztroską siostrę. Jezus jednak przyznał rację zasłuchanej Marii, nie zaś praktycznej Marcie.

Protestantów z północnej Europy nazywa się "chrześcijanami Marty", gdyż ich religijność wyraża się w dyscyplinie i pracy. Katolicy z południa Europy to, przeciwnie, "chrześcijanie Marii", gdyż dla nich ważniejsze są religijne obrzędy, procesje i kontemplacje. Jednak to ci z północy (Brytyjczycy, Skandynawowie i Niemcy), którzy poszli "drogą Marty", szybciej osiągnęli dobrobyt i cywilizacyjny postęp.

Samo imię Marta (w języku aramejskim *Martha*) znaczy "pani", co może również oznaczać gospodynię, panią domu. Liczba tego imienia wynosi trzy. Trójka w numerologii oznacza ludzi zaradnych i przedsiębiorczych, którzy wierzą w swoje siły i chętnie polegają na tym, co sami mogą osiągnąć.

Marty do dziś są wierne drodze swojej wielkiej poprzedniczki. Od dziecka mają dobrze określone zainteresowania, wiedzą, kim chciałyby zostać, gdy dorosną i zwykle wybierają praktyczne zawody, w których można zarówno być użyteczną dla innych, jak i osiągnąć wymierne wyniki. Pragną być na przykład lekarzem, pielęgniarką lub inżynierem albo prowadzić hotel i do tego celu konsekwentnie dążą. Nawet jeżeli mają pewien niezwykły talent, powiedzmy artystyczny, to wolą mieć w odwodzie jakieś bardziej praktyczne i konkretne umiejętności.

Typowa Marta ma dobre wyczucie rzeczywistości, umie odróżniać to, co realnie dostępne, od próżnych fantazji. Można zaufać jej zdrowemu rozsądkowi. Umie też realizować swoje plany krok po kroku, często przez długie lata. Potrafi sobie narzucić dyscyplinę: wstawać o świcie, nie jeść cukru lub mięsa, codziennie godzinę poświęcać na naukę angielskiego. Marty potrafią skutecznie walczyć ze swymi słabościami i dziwią się, gdy inni sobie z tym nie radzą. Dobrze się sprawdzają w trudnych warunkach, kiedy trzeba sobie radzić w życiu przy pomocy skromnych środków. Co więcej, takie trudne lata wspominają później jako wspaniałą szkołę, z której wynosi się niezastąpione doświadczenia. Również w ramach organizacji, takich jak wojsko, szkoła, szpital, Marty łatwo znajdują swoje miejsce. Często spotyka się je na odpowiedzialnych stanowiskach oraz w zawodach zwyczajowo uznawanych za męskie. Gdy jest jej trudno, Marta nie rozczula się nad sobą. Niechętnie pokazuje zasmuconą twarz. Potrafi w każdych okolicznościach "trzymać fason". Ale umie też zrozumieć czyjąś niedolę i podnieść na duchu tych, którym jest źle. W miłości Marty są wierne, a swoim mężczyznom nie pozwalają na szaleństwa i ekstrawagancje.

Marta jak mało które imię pasuje do znaku Koziorożca. Jak mało które potrafi wydobyć z przedstawicielek tego znaku wszystkie ich cnoty. Również kobiety z innych znaków utwierdza w "koziorożcowych" zaletach: praktyczności, konsekwencji i umiejętności dochodzenia do celu. Drugi znak, dla którego to imię jest wysoce odpowiednie, to znak Panny. Również do Wodników pasuje to imię - każe im się lepiej trzymać ziemi. Kobietom ze znaków ognia, Baranom, Lwom i Strzelcom, imię to pomoże osiągać cele w życiu. Bykom, Rakom i Rybom doda energii. Na Bliźnięta i Skorpiony może działać przesadnie i skłaniać je do rywalizacji, również z mężczyznami. Najmniej może jest odpowiednie dla eterycznego znaku Wagi.
slojma   I was born with a silver spoon!
01 kwietnia 2009 09:21
Magdalena, 29.05. 22.07
Jest bardzo dobrze wykształcona i otacza się w życiu ludźmi inteligentnymi. Nie toleruje głupoty, prostactwa i złego wychowania. Mężczyzna musi traktować ją z szacunkiem i być jej oddany. Lubi czuć się jak mała, bezbronna kobietka, którą ktoś się opiekuje. Wbrew pozorom ma bardzo silny charakter i nigdy nie zapomina o krzywdach, które jej wyrządzono. Nie umie wybaczać.


Moi rodzice myśleli, że będę chłopcem i miałam nazywać się Michał, niestety wyszła dziewczynka i brak pomysłów na imię. Starsza siostra nazwała mnie Magdalena.
Karolina

żeńska forma Karol, ponoć pochodzi od Karl-król
Ruda_H   Istanbul elinden öper
01 kwietnia 2009 09:40
Emilia Tamara - imiona odziedziczone po prababciach 😉

chociaż podobno miało być na odwrót ... rodzina częściej zwraca się do mnie Tamara

a opis jest jak najbardziej trafny:
Tamara jest bardzo energiczna, wręcz nadpobudliwa. Pokazuje po sobie wszystkie emocje. Uważa, że to właśnie one są wyrazem osobowości człowieka i nie wolno ich tłumić - nawet jeśli kłóci się to z dobrym wychowaniem. Interesuje ją wszystko, co dotyczy jej osoby - od najnowszych odkryć psychologicznych po horoskopy i wiedzę tajemną. Jeśli tak zwany zdrowy rozsądek podpowiada jej coś innego niż gwiazdy, raczej posłucha tych ostatnich.

Nie wyobraża sobie życia bez miłości. Potrafi dla niej zaniedbać karierę zawodową, a nawet rodzinę. Kiedy uczucie się kończy, ona po prostu odchodzi, nie starając się czegokolwiek naprawiać. Na mężczyznach sprawia wrażenie osoby słabej bezbronnej, którą trzeba się opiekować


wśród znajomych nie liczni znają "drugie" imie, wołają przeważnie po nazwisku 🙂

trzeciego nie posiadam
Slojma no co Ty  😁 ja też Magdalena  😁
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
01 kwietnia 2009 10:37
Karolina Antonina i nie mam pojecia co oznaczaja haha 🙂 ale Karolina jestem po Karolu Wojtyle bo urodzilam sie 13,05,81 w dniu kiedy go postrzelili.A Antonina po ksiedzu z rodziny Antonim ktory bardzo mnie kochal,wiec obydwa po facetach i to zwiazanych z kosciolem.A moja corka bedzie Bianka (nie Blanka) i mysle,ze to bardzo kobiece imie.
slojma   I was born with a silver spoon!
01 kwietnia 2009 10:46
szepcik- hehe miło mi 🙂 A tak swoją drogą wiele osób sądzi, że imię Magda i Madalena to to samo 😉
kpik   kpik bo kpi?
01 kwietnia 2009 11:37
też nie wierzę w zgodnośc imion z charakterem, czasem się coś utrzeli- ale i to zależy od opisu który aktualnie się czyta, czesto miedzy nimi są takie różnice jakby o dwoch innych osobach się czytało, albo takie banały ze do każdego pasują

moje imie mam od polskiej aktorki, po prostu się podobało no i w moim roczniku jest bardzo oryginalne- o to chodziło.
gdybym byłą chłopcem miałąm się nazywać Benjamin  😀
na szczęście nie mam drugiego imienia bo już teraz się nie mieszczę w formularzach i innych rubryczkach
na bierzmowanie wybrałam Ryta- bo ... dziwniejszego nie znalazłam :P
ciekawy temat 🙂 znaki zodiaku, znaczenie imion, numerologia jest pewnego rodzaju szufladkowaniem ludzi, ale mało nie padłam jak przeczytałam etymologię swojego imienia i imienia mojego faceta - dodam, że jestem spod znaku Koziorożca a on - Lwa
dobrana z nas para  😉

EDYTA
Imię Edyta w języku staroangielskim znaczyło właściwie to samo co nasz... Wojciech: radość walki lub raczej: szczęście walecznych. A ponieważ jest to imię kobiece, raczej wróżyło więc nie tyle waleczność samym Edytom, co życzyło im, by to one przynosiły wojownikom szczęście, radość i powodzenie.
Liczbą imienia Edyta jest szóstka. To wyjaśnia, jaki rodzaj szczęścia może przynieść Edyta strudzonym wojom. Szóstka w numerologii kojarzy się bowiem ze spokojem, równowagą, dobrobytem, zacisznym domem i stałością uczuć. Liczba sześć jest także źródłem uzdrowicielskich mocy. Edyty jednakże nie rozpieszczają swoich podopiecznych, a swoich łask nie udzielają byle komu. Tak się zwykle składa, że niewiasty obdarzone tym imieniem są obowiązkowe i dobrze zorganizowane, wierne nie tylko swoim ukochanym, ale i własnym zasadom, a także mają dobrze określony pomysł na życie. I raczej nie mają zamiaru swoją energia i poświęceniem wspierać chwiejnych marzycieli ani innych nieudaczników. Posłuchajmy jeszcze raz, co głosi to imię: szczęście walecznych.
Edyty są nosicielkami porządku i dyscypliny. Dzięki nim dom rodzinny (albo firma, w której pracują) nabiera pozytywnej atmosfery. Nie zapominają o kalendarzu, przypominają innym o ich własnych urodzinach, a ich plany sięgają daleko w przyszłość.
Spośród znaków zodiaku z imieniem Edyta najbardziej zgodny jest rozsądny Koziorożec, a także miłośniczka ładu i zasad - Panna. Również Raki i Byki dobrze będą się czuły z tym imieniem. Barany, Bliźnięta i Strzelce imię to chroni przed lekkomyślnością i rozbieganiem, Wodnikom i Wagom dodaje powagi, Lwom zaś - stałości. Edyty ze znaków Skorpiona i Ryb mogą być zanadto wrażliwe

ANDRZEJ
Greckie imię Andreas (nasz Andrzej albo Jędrzej) pochodzi od słowa andreios, czyli męski, mężny, dzielny. A chociaż wywodzi się ono z greki, to pierwszy ze słynnych Andrzejów był Izraelitą, rybakiem z Galilei, który jako pierwszy poszedł za Jezusem, a potem powiedział do swego brata Szymona Piotra: znalazłem Mesjasza. Tak więc już na początku na kartach Biblii imię Andrzej nosi człowiek, który wie, czego szuka, nie waha się i potrafi w okamgnieniu podejmować decyzje, które odmienią całe jego życie. Komuś takiemu rzeczywiście należy się imię Mężny! liczba imienia Andrzej równa się SIEDEM, a to jest, jak wiadomo, liczba tajemnic i mistycznych zainteresowań. Wpływ siódemki przejawił się również w sposób jakże figlarny: święto tego apostoła stało się dniem wróżb, lania wosku i innych ludowych wyroczni. Połączenie mistycznej liczby siedem i znaczenia mężny, które jest wpisane w to imię, daje w efekcie bardzo pozytywną energię. Fakt ten tłumaczy zapewne, że imię Andrzej od zawsze i we wszystkich językach Europy było tak popularne, a u nas nabrało swojskiego, słowiańskiego brzmienia, iż nikt nie uważa go za obce. Andrzej to imię przede wszystkim tych, którzy wiedzą - czyli którzy mają w genach niemalże zapisaną instynktowną wiedzę o tym, jak żyć, i w którą stronę się skierować. Są pewni swoich wyborów i nie tracą swych sił na ciągłe wahania, które wielu ludziom już obrzydziły życie i podcięły skrzydła. Imię Andrzej wręcz wymusza cały komplet pozytywnych właściwości: a więc pewność siebie, cywilną odwagę, prostolinijność i szczerość, wierność i dar opiekowania się tymi, którzy wymagają poprowadzenia silną, męską ręką. U Andrzejów przeważa optymizm, nadmiar energii, dziarskość, wola życia, jasność co do tego, co jest dobre, a co złe. Andrzejowie (podobnie jak Wojciechowie) szczególnie też dbają o to, aby być wzorowymi ojcami i przekazać dzieciom pozytywny stosunek do życia.
Istnieje stara tradycja, która łączy każdego z dwunastu apostołów z poszczególnymi znakami zodiaku. Andrzejowi został przydzielony dziesiąty znak, znak Koziorożca. A że krzyż w kształcie litery X jest prastarym symbolem Słońca i charakter Andrzejów wykazuje mnóstwo cech słonecznych, tak więc planetą, która opiekuje się Andrzejami, jest Słońce. To sprawia, że Andrzejowi są wolni od głównych wad znaku Koziorożca: nie są ani mroczni, ani śmiertelnie poważni, ale nie podlegają też zwątpieniom. Za to dziedziczą koziorożcową wytrwałość. Drugim trafionym znakiem w przypadku Andrzejów jest Lew, a także Strzelec, Rak i Wodnik. Pozostałym znakom imię Andrzej nie szkodzi, przeciwnie, chroni je przed ich wadami. Tak więc Barany i Skorpiony pod wpływem tego imienia wyzbędą się nawyku rządzenia innymi, Bliźnięta - swego roztargnienia, Panny i Wagi - powierzchowności, Ryby wolne będą od wahań, a Byki zyskają więcej energii.

Magda Julia. - bierzmowania brak.   [Magda, nie Magdalena]
magda- bo tak? Julia- po prababci.
Ja mam problemy z tym, że magda, nie Magdalena.
Wiele osób twierdzi, że nie ma takiego imienia jak Magda, i jest to tylko zdrobnienie od Magdaleny.

'Ma duży temperament, bystry umysł, jest impulsywna. Reaguje dojść nerwowo. Gdy jednak nieco ochłonie można z nią spokojnie porozmawiać na każdy temat. Nie znosi rygorów, stałych obowiązków, regularności.' - ja się nie dokońca z tym zgadzam, ale podobno pasuje do mnie/
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 kwietnia 2009 13:10
Justyna

Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie: żeńska forma imienia JUSTYN 🤔wirek:
W innych językach: Justine, Justina, wł. Gustina ( 😵 😁 )

Charakterystyka: Masz w sobie coś z ksiezniczki. Zdecydowanie wyróżniasz się na tle otoczenia, jesteś podziwiana, otaczana szacunkiem i wiarą, ze osiągniesz w zyciu sukces i szczęście. Nic więc dziwnego, ze jesteś osobą wyjątkową, szukajacą własnej drogi (to prawda 😁 ), nie ulegającym chwilowym modom, nie popierajacą powszechnie wyznawanych opinii (też prawda 😁 ), Idywidualistka w każdym calu. Poszukujesz tego co rzadkie, jedyne w swoim rodzaju, egzotyczne. Kochasz nowości i zmiany, przygody, niespokojny tryb życia. Siedzenie w szkolnej łace est dla ciebie nużące (prawda!), nie lubisz tkwić długo nad książkami, zgłębiać problemów, ani - nie daj boże! - wkuwać!. Zdajesz się na działanie żywiołowe, na improwizację, spontaniczność i reagowanie w zależności od potrzeb sytuacji. Jesteś prz tym praktyczna i wykazujesz duży zmysł organizatorski, lubisz ład i porządek, nie znosisz krzyku. Tak więc mozna o tobie powiedzieć, że nalezysz do niespokojnych duchów, lecz nie lekkoduchów! Oczywiście emocje odgrywają w Twymżyciu niebagatelną rolę, lubisz mieć szeroki kontakt z ludźmi, przepadasz za towarzystwem i na ogół jesteś lubiana chociaż niektórych czasem zrażają zapędy do kierowania wszystkim 😂 ) Najłatwiejszy sposób na zaskarbienie twej sympatii to być cierpliwym i wdzięcznym słuchaczem, a dla Ciebie najważniejsze jest by być sobą i dobrze się czuć we własnej skórze


Drugie imię: Maria
Trzecie imię: Julia
Ja za to bardzo lubie swoje imie, mimo, ze jak bylam mlodsza to niekoniecznie tak bylo.
Bardzo nie podoba mi sie moda na kilka imion...Mam swoje jedno, niepowtarzalne 🙂
Zuzanna.
😀



ja też Zuzanna 🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 kwietnia 2009 13:46
Ja nietety nie miałam wpływu na drugię imię, a do bierzmo zostałam zmuszona :/
ja jestem Magdalena Jolanta(po mamie) Anna(po mamie mamy)

Lotka za to Twój opis idealnie pasuje do mnie 😉
a ja mam na imię Marta bo mamie strasznie podobało się to imię. Mi się nie podoba, zawsze chciałam mieć imię, które można ładnie zdrobnić (jak np Katarzyna- Kasia itp).


No o ja od razu mogę się z Tobą zamienić  🙇 Marta.. piękne imię  💘  A Katarzyna...  🙄 Do tej pory mam w uszach moja wychowawczynię z tym Jej Katarzrzyyna  😤, a zdrobnienie Kasia wydaje mi się strasznie infantylne, dobre dla 12 - latki, a ja już stara dupa jestem  👀 😁  🙁.. Kaśka  - jeszcze gorzej.. kojarzy mi się z beczką  😀iabeł:... Teraz jest troszkę lepiej, bo tu gdzie mieszkam, wołają na mnie Katrina, sam dźwięk już mi lepiej brzmi 🙂 Na drugie: Grażyna, po Mamusi  🙄 no comment.. Na bierzmowaniu wybrałam sobie Małgorzata, baaardzo podobało mi się  to imię dopóki na mojej drodze nie pojawiła się inna Gosieńka z którą mi raczej nie po drodze, pewnie ze wzajemnością, ale póki co, nic na to nie poradzę..
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 kwietnia 2009 14:05
sanna, Wybacz, że to powiem, ale KAŚKA tak smao mi się kojarzy jak tobie. I nie bez powodu 😉
slojma   I was born with a silver spoon!
01 kwietnia 2009 14:11
To ja Magdalena, Wioleta, Paula (bierzmowanie)
Notarialna,  nie ma co wybaczać, takie są fakty  👀 😁  😀  (z dzieciństwa pamiętam beczkę gdzieś na Zatoce, oczywiście wszyscy nazywali ja "gruba kaśka", zawsze jak ją mijałam, zastanawiałam się, dlaczego akurat kaśka  🙄, a miałam wówczas ze 4 latka.. w podświadomość mi się wryło..  🙁. ) 😁
No ja tu chyba pierwsza z takim imieniem.
Gooosia - wzięło się z upodobania rodziców, a nie znaczenia z jakichś tam pisemek. (moim zdaniem to bzdura :icon_rolleyes🙂
Ale skoro prosicie o znaczenie:
Imię z greckiego słowa margarites - perła.
"od stałej w swych ideałach i przekonaniach, do zupełnej anarchistki. Jest przy tym niezwykle odważna, co w oczach znajomych czyni ją kobietą chimeryczną. Raz podejmie decyzję, to znowu ją zmieni i chce aby te jej polecenia wykonywali wszyscy tylko nie ona sama. Nie umie gromadzić przyjaciół wokół siebie i zamiast ich sobie jednać - zraża do siebie. Kulturalna, subtelna, pomimo tego uchodzi za niezbyt inteligentną. Taką opinię urabia sama sobie, postępując bardzo zmiennie."
Nie porównuję swojego charakteru do tego opisu.
Generalnie, mam na imię Małgorzata, ale zawsze i wszędzie jestem Gosia (niektórzy mówią Małgosia - jakoś uchodzi 😉)
Jak słyszę, że ktoś nazywa mnie Małgorzata, bądź Gośka, albo jeszcze jakoś inaczej to od razu go poprawiam. Gosia i kropka 🙂
Drugie imię - brak.
Trzecie imię - brak.
Pursat   Абсолют чистой крови
01 kwietnia 2009 15:28
Olga
Imię Olga przywędrowało do nas drogą bardzo okrężną. Narodziło się wśród germańskich plemion zamieszkujących Skandynawię, wśród Wikingów. Brzmiało wtedy "Helga", co znaczyło "zdrowa" lub "pełna życia". Kiedy Wikingowie, owi dzielni wojownicy, ponad tysiąc lat temu podbili Ruś, imię Helga zmieniło się w "Olga". Imię to nosiła władczyni Kijowa, która twardą ręką trzymała w posłuchu krnąbrnych poddanych i popełniła liczne okrucieństwa. Rusini wybaczyli jej to, gdyż zbudowała potęgę Kijowa; wybaczył jej też Kościół, bowiem przyjęła chrzest.

Dodajmy na marginesie, ze w tym imieniu tkwi bardzo stary rdzeń niosący znaczenie "cały", "zdrowy" lub "szczęśliwy". Z tego źródła pochodzi greckie słowo "hologram", nasze "cały" i "całować się" oraz niemieckie pozdrowienie "Heil!".

Jeżeli się nastroimy na wibracje imienia Olga, wyda się nam ono najpierw łagodne i zachęcające, jakby obiecywało zaciszną przystań... W końcu Olga brzmi podobnie jak "ulga". Ale to tylko pozory. Imię to mieni się w oczach niby hologram i pod miłą powierzchnią otwierają się jakiś głębie i tajemnice. Liczba imienia Olga wynosi bowiem pięć. Jak wiadomo, liczba ta oznacza ludzi dzielnych, pełnych inicjatywy, ale też niespokojnych duchem i mających żyłkę ryzykantów.

I Olgi takie właśnie są. To w istocie rogate dusze. Potrafią się przystosować do każdych warunków, więc również w środowisku ludzi spokojnych, statecznych i dbających o swoją opinię nie będą nikogo na siłę szokować. Jednak prawdziwym celem ich życia jest przygoda, doświadczanie wciąż nowych i dziwnych wrażeń, podróże i kosztowanie egzotyki. Pociąga Olgi wszystko, co obiecuje nowość, sukces i zwycięstwo. Kiedy wymaga tego sytuacja, potrafią być groźnymi konkurentkami dla silnych mężczyzn. Tak więc możemy sobie wyobrazić Olgę jako elegancką damę, dla której ulubiona rozrywką są... skoki ze spadochronem! Życie z Olga dostarczy jej wybranemu wielu mocnych wrażeń. Kobiety o tym imieniu potrafią działać niby środek dopingujący - ale mężczyzna musi mieć silny charakter, aby sprostać takiej partnerce


A najbardziej podoba mi się to:
Byki, Raki i Ryby pod wpływem tego imienia mogą w pewnym stopniu zejść na manowce
😁 No cóż, jestem Rybą.

Drugiego imienia mam, z bierzmowania - Marta.
Anna
http://www.imiennik.pl/index.php?ids=1,31
W całości Anna Maria Magdalena
To tak jak ja 😉
Anna na pierwsze, Maria Magdalena z bierzmowania. Drugiego imienia nie posiadam.
I nie przepadam za swoim imieniem.
fajny wątek🙂 w moim przypadku - Martyna Małgorzata Matylda 🙂 Martyna - tata wybrał, nie wiem czemu, Małgorzata - urodzilłam się 13 lipca w dzień Małgorzaty i byłam chrzczona w kościele pw św Małgorzaty, a Matylda - bo chciałam na M a Matylda tak inaczej🙂 uwielbiam moje imiona, pierwsze szczególnie🙂 mało znam Martyn, wszędzie jestem jedyna, a zdrobnienia Martynka, Martysia - uwielbiam🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się